Főjegyzőt választanak Dunamelléken

2015. december 01., címkék: tisztújítás, simonfi sándor, dunamelléki egyházkerület

A dunamelléki egyházkerületi választási bizottság közzétette az új lelkészi főjegyző választásának menetrendjét.

Bárki nyithat protestáns könyvesboltot

2012. június 14., címkék: könyv, simonfi sándor, galsi árpád, kálvin kiadó, tarr zoltán

Egy református könyvesbolt központi helyen való megnyitásának témája nem újkeletű. Amióta néhány évvel ezelőtt bezárták a Protestáns könyvesboltot a fővárosban a Ráday utcában, azóta a levegőben lógnak a kérdések: Miért nem nyílt újra? Kinek kéne ismét létrehoznia? Vajon erősítené a Magyarországi Református Egyház misszióját egy ilyen bolt? A válaszokat Tarr Zoltán zsinati tanácsosnak, Simonfi Sándor esperesnek és Galsi Árpád, a Kálvin Kiadó igazgatójának segítségével kerestük.

Gyülekezeti terem felszentelés és dombormű avatás Rákoscsabán

2010. július 13., címkék: simonfi sándor, Gyülekezeti hírek, budapest-északi egyházmegye, budapest-rákoscsaba

A Rákóczi-terem nevet kapta a Budapest–Rákoscsabai Református Egyházközség gyülekezeti terme, melyet július 11-én Simonfi Sándor, a Budapest–Északi Református Egyházmegye esperese szentelt fel.